Club app icon

Pitchero Club

The best way to keep up to date with Cleethorpes Town FC

View

The FA Trophy Draw sees the Owls at home..

1 week ago By Club Man

As we welcome Mossley

Cleethorpes Town have been drawn at home to Mossley in the Extra Preliminary Round the game will take place on the 29th September when the new linden hosts its first FA Trophy tie.

Who is victors between Cleethorpes and Mossley in what will be a difficult tie, will travel to Radcliffe in the Preliminary round on 13th October

THE BUILDBASE FA TROPHY
EXTRA PRELIMINARY ROUND
SATURDAY 29 SEPTEMBER

1 Atherton Collieries v Runcorn Linnets
2 Cleethorpes Town v Mossley
3 Sheffield v Prescot Cables
4 Trafford v Colne
5 Glossop North End v Brighouse Town
6 Droylsden v Widnes
7 Bromsgrove Sporting v Corby Town
8 Loughborough Dynamo v Market Drayton Town
9 Peterborough Sports v Sutton Coldfield Town
10 Coleshill Town v Kidsgrove Athletic
11 Witham Town v Coggeshall Town
12 Uxbridge v Chalfont St Peter
13 Felixstowe & Walton United v Grays Athletic
14 Romford v Great Wakering Rovers
15 Bedford Town v Cheshunt
16 Bury Town v Horsham
17 Aveley v Tooting & Mitcham United
18 Didcot Town v Thamesmead Town
19 Ashford Town (Middx) v Heybridge Swifts
20 Barton Rovers v Kempston Rovers
21 Whyteleafe v Bowers & Pitsea
22 Waltham Abbey v Hastings United
23 AFC Sudbury v Egham Town
24 Ashford United v Haywards Heath Town
25 Blackfield & Langley v Highworth Town
26 Evesham United v Moneyfields
27 Slimbridge v Winchester City
MATCH DATES
All ties must be played on Saturday 29 September 2018, kick-off 3.00pm

THE BUILDBASE FA TROPHY
PRELIMINARY ROUND
SATURDAY 13 OCTOBER 2018

1 Sheffield or Prescot Cables v Kendal Town
2 Pickering Town v Stocksbridge Park Steels
3 Marske United v Atherton Collieries or Runcorn Linnets
4 Radcliffe v Cleethorpes Town or Mossley
5 Droylsden or Widnes v Tadcaster Albion
6 Trafford or Colne v Ramsbottom United
7 Skelmersdale United v Frickley Athletic
8 Ossett United v Colwyn Bay
9 Morpeth Town v Glossop North End or Brighouse Town
10 Clitheroe v Pontefract Collieries
11 Spalding United v Carlton Town
12 Wisbech Town v Coleshill Town or Kidsgrove Athletic
13 Peterborough Sports v Cambridge City
or Sutton Coldfield Town
14 Gresley v Newcastle Town
15 Belper Town v Stamford
16 Chasetown v Lincoln United
17 Soham Town Rangers v AFC Mansfield
18 Leek Town v Loughborough Dynamo or Market Drayton Town
19 Bromsgrove Sporting or Corby Town v Yaxley
20 Chipstead v Welwyn Garden City
21 Berkhamsted v South Park
22 Barking v Hayes & Yeading United
23 AFC Dunstable v Witham Town or Coggeshall Town
24 Hythe Town v FC Romania
25 Felixstowe & Walton United v Sevenoaks Town
or Grays Athletic
26 Aylesbury United v Mildenhall Town
27 Didcot Town or Thamesmead Town v Hertford Town
28 Greenwich Borough v AFC Sudbury or Egham Town
29 Dunstable Town v Northwood
30 Ashford United v Bracknell Town
or Haywards Heath Town
31 Faversham Town v Sittingbourne
32 Phoenix Sports v Ramsgate
33 Bedfont Sports v Whitstable Town
34 Canvey Island v Cray Wanderers
35 Tilbury v Bedford Town or Cheshunt
36 Bury Town or Horsham v Ware
37 Romford or Great Wakering Rovers v East Grinstead Town
38 Dereham Town v Barton Rovers or Kempston Rovers
39 VCD Athletic v Hanwell Town
40 Aylesbury v Herne Bay
41 Three Bridges v Molesey
42 Waltham Abbey or Hastings United v Whyteleafe or Bowers & Pitsea
43 Ashford Town (Middx) v Westfield
or Heybridge Swifts
44 Uxbridge or Chalfont St Peter v Maldon & Tiptree
45 Brentwood Town v Marlow
46 Aveley or Tooting & Mitcham United v Basildon United
47 Slimbridge or Winchester City v Melksham Town
48 AFC Totton v North Leigh
49 Yate Town v Blackfield & Langley or Highworth Town
50 Cinderford Town v Evesham United or Moneyfields
51 Bideford v Street
52 Thatcham Town v Cirencester Town
53 Mangotsfield United v Kidlington
54 Larkhall Athletic v Thame United
55 Fleet Town v Barnstaple Town
56 Bristol Manor Farm v Paulton Rovers
MATCH DATES
All ties must be played on Saturday 13 October 2018

Updated 21:07 - 8 Jul 2018 by Club Man

5 sports clubs amongst winners in the Jewson Building Better Communities competition.

Fixtures
Wed 18 Jul
h
First Team Grimsby Town
Cup 19:30
a
Cleethorpes Town Reserves Retford Football Club
Friendly 19:30
Sat 21 Jul
a
Cleethorpes Town Reserves Sculcoates Amateurs
Friendly 14:00
a
First Team Winterton Rangers
Friendly 15:00
Thu 26 Jul
a
Cleethorpes Town Reserves Lincoln City U19
Friendly 19:00
Sat 28 Jul
a
First Team Barton Town OB
Friendly 15:00
a
Cleethorpes Town Reserves East Yorkshire Carnegie
Friendly 15:00

News sponsors

Affiliations

Club sponsors