Club app icon

Pitchero Club

The official Oval Zone Rugby app

View

Results for Saturday, 12th January

1 week ago By Gary Williams

All the results for games involving the clubs of North and Mid Wales.

If you see any errors of omissions in the following list it would be appreciated if you could please either text the details to 07713 514 375 or email to gwcymru1@aol.com - many thanks

WRU National Plate
Llandudno 10 v Nelson 20
Pwllheli 0 v Penallta 25

Other Plate results
Ammanford 23 v 48 Glynneath
Bonymaen 19 v 14 Cilfynydd
Brynmawr 31 v 19 Resolven
Pencoed 22 v 57 Treorchy
Rhiwbina 20 v 32 Brecon
Ynysddu 9 v 9 Cambrian Welfare - Cambrian won on away team rule.

WRU National Bowl
Dolgellau 8 v Bridgend Sports 9

Other Bowl results
Aberaeron 29 v 15 Usk
CR Cymry Caerdydd 33 v 12 Tylorstown
Llanhilleth 18 v 28 Abergavenny
Nantgaredig 36 v 10 Blaina
Pentyrch 0 v 25 Penygraig
RTB Ebbw Vale 9 v 12 Pontyclun
St Albans 11 v 20 Oakdale

North wales Division One
Bala 15 v Mold 9 +1
Nant Conwy 64 +1 v Llangefni 7
Ruthin 59 +1 v Bro Ffestiniog 0

TeamPWDLBPP
Llandudno 11 11 0 0 6 50
Pwllheli 10 10 0 0 8 48
Nant Conwy 13 9 1 3 9 47
Ruthin 14 9 14 7 45
Bala 14 7 1 6 7 37
Bethesda 12 6 0 6 8 32
Caernarfon 12 4 0 8 5 21
Dinbych 11 3 0 8 5 17
Bro Ffestiniog 12 3 0 9 4 16
Llangefni 14 2 0 12 7 15
Mold 11 1 1 9 2 8

North Wales Division Two
Bangor 7 v Welshpool 22 +1
Llanidloes 17 v Colwyn Bay 0
Rhyl 23 +1 v Newtown 22 +2
Wrexham 68 +1 v Teirw Nant 0

TeamPWDLBPP
COBRA 11 10 0 1 7 47
Wrexham 11 9 1 1 7 45
Newtown 13 9 0 4 7 43
Rhyl 11 7 1 3 4 34
Dolgellau 7 6 0 1 5 29
Llanidloes 11 6 0 5 5 29
Colwyn Bay 14 5 0 9 6 26
Teirw Nant 12 5 0 7 6 26
Welshpool 13 4 0 9 8 24
Bangor 13 2 0 11 6 14
Abergele 12 0 0 12 2 2

North Wales Division Three
Dinbych 2nds v Pwllheli 2nds - POSTPONED
Flint v Benllech - POSTPONED
Holyhead 38 +1 v Shotton 15
Llangefni 2nds 10 v Machynlleth 39 +1
Rhos 29+1 v Menai Bridge 12

TeamPWDLBPP
Macnynlleth1410041050
Shotton11902844
Holyhead12813741
Pwllheli 2nds10802537
Dinbych 2nds11605933
Llangefni 2nds12516830
Flint11515729
Menai Bridge9414523
Rhos12408016
Benllech121011-13
Mold 2nds121011-22

North Wales 2nd XV League
Wrexham 2nds 67 +1 v Rhyl 2nds 7
Bethesda 2nds 20 +1 v Flint 2nds 26 +1

North Wales Youth Premiership
Colwyn Bay 20 v Bangor 12
Caernarfon 56 v COBRA 13
Nant Conwy 43 v Newtown 5
Wrexham 12 v Ruthin 28
Dolgellau 13 v Pwllheli 14

North Wales Youth Championship
Bethesda 34 v Rhyl 15
Mold v Bala
Bro Ffestiniog v Dinbych - no ref, played as friendly

WRU Division One West
Aberystwyth 62 v Kidwelly 10

WRU Division Two West Central
Birchgrove 33 v Builth Wells 17

WRU Divsion 3 East Central C
Llanrumney 38 v Llandrindod Wells 7

WRU Division 3 East D
Hollybush 27 v Rhayader 20
Trefyclawdd v Cwmcarn United - POSTPONED

Sunday games:
Caernarfon Ladies v Pontyclun Ladies
Llangollen Ladies v Llangefni Ladies
Holyhead Ladies v Welshpool Ladies
COBRA Ladies v Abergele Ladies

Updated 19:19 - 15 Jan 2019 by Gary Williams

Where next?

Dolgellau 8 v Bridgend Sports 9 - match report Following report kindly supplied by Dolgellau RFC and picture by Rod Davies Photography, Dolgellau.
Fixtures for Saturday, 12th January The full listing of games involving the clubs of North and Mid Wales.

Video Advertising

Comments

Loading comments

Quilter Kids First Skills Series: 1x1 rip

News sponsors

Affiliations

Club sponsors