Club app icon

Pitchero Club

The best way to keep up to date with St. Itas AFC

View
Online Registration and Fee Payment System
Online Registration and Fee Payment System New online registration and payment system for the new league Read more »
Photo Album,
Match Centre,
Sun 22 Apr, 11:15
Maynooth Town
0
3
St. Itas AFC
12 c Super win v Maynooth

12 c Super win v Maynooth

Great win to go on top.

Match Centre,
Sun 22 Apr, 11:15
St. Itas AFC
W
L
Rush Athletic
Match Centre,
Sun 22 Apr, 10:00
St. Itas AFC
2
2
Rush Ath - W Scully
Match Centre,
Sat 21 Apr, 11:00
Clonee Utd
16
18
St. Itas AFC
Match Centre,
Thu 19 Apr, 18:30
Stamullen FC
L
W
St. Itas AFC
Match Centre,
Thu 19 Apr, 18:30
Baldoyle
3
0
St. Itas AFC
Match Centre,
Sun 15 Apr, 14:00
Sacred Heart
1
1
St. Itas AFC
Girls U15 - Sacred Heart  V  St Itas

Girls U15 - Sacred Heart V St Itas

Tough game but a deserved draw

Match Centre,
Sun 15 Apr, 10:00
Dunboyne FC
0
5
St. Itas AFC
Match Centre,
Tue 10 Apr, 18:15
St. Itas AFC
3
2
Killegeland
Girls U15 - Killegeland V St Itas

Girls U15 - Killegeland V St Itas

Twice behind but real strength of character gets the win

Sat 28 Apr
h
U9D - Stephen Kilmore Celtic
League 10:00
a
U10A - Vinny Swords Manor
League 10:00
h
U10D - Dave Lusk - P Dowling
League 10:00
h
U15 B (Sat) - Stephen Marino - J O Toole
Cup 10:30
h
U9 B - Paul & Brian Balbriggan
League 11:00
h
U11 B - Paul & Eamonn Rataoth Harps - P Dowling
League 11:00
h
U11 E - Eamonn & Paul Balbriggan - P Dowling
League 12:00
a
U8D - Johnny St Columbans
League 13:00
Sun 29 Apr
a
U12 A - Gerry & Cathal Baldoyle Utd
Cup 10:00
h
U12 C - Dave & Conor Rataoth Harps - R Robinson
Cup 10:00
a
U8A1 Sunday Rory Howth Celtic
League 10:30
h
U11 - Sunday Howth Celtic
League 10:30
a
U13 B - Marc & John Lusk Utd
Cup 11:15
h
U13 D - Andy Artane - R Robinson
Cup 11:15
a
U14 C - Darragh & Joe Rataoth Harps
Cup 11:15
h
U10 - Sunday Killegland FC
League 11:30
a
U15 B (Sunday) - Jim Swords Manor
Cup 12:30
h
U17 A - Liam Lusk Utd R Robinson
Cup 12:30
Sun 22 Apr
a
U12 C - Dave & Conor Maynooth Town
League 0 – 3
W
h
Girls U11 - Phil & Morgan Rush Athletic
League W – L
W
h
U12 A - Gerry & Cathal Rush Ath - W Scully
League 2 – 2
D
Sat 21 Apr
a
U9 B - Paul & Brian Clonee Utd
League 16 – 18
W
Thu 19 Apr
a
Girls U11 - Phil & Morgan Stamullen FC
League L – W
W
a
Girls U12 Baldoyle
Friendly 3 – 0
L
Sun 15 Apr
a
Girls U15 Sacred Heart
League 1 – 1
D
h
U12 C - Dave & Conor River valley Rangers - B Hand
League 0 – 6
L
h
League 3 – 0
W
a
Girls U12 Rathoth harps
Friendly 0 – 3
W
a
U14 C - Darragh & Joe Balrath FC
League 0 – 3
W
a
Girls U10 Home farm
Friendly 4 – 2
L
a
U12 A - Gerry & Cathal Dunboyne AFC
League 4 – 0
L
a
U13 B - Marc & John Balbriggan FC
League 2 – 3
W
a
U15 B (Sunday) - Jim Dunboyne FC
League 0 – 5
W
a
Girls U13 Rush
Friendly 3 – 0
L
h
Girls U14 Cambridge
Friendly 0 – 0
D
Sat 14 Apr
h
U11 E - Eamonn & Paul Grange Woodbine - O Kelly
League 3 – 0
W
h
U9 B - Paul & Brian East Meath Utd
League 18 – 11
W
h
U11 B - Paul & Eamonn Howth Celtic - O Kelly
League 4 – 8
L

Affiliations