Swalec Bowl Round 2 Draw

Swalec Bowl Round 2 Draw

By James Watkin
25 October 2010
Share via
FacebookTwitter
https://www.pitchero.com/clubs

COBRA v Llandridod Wells


COBRA's reward for their first round win is a home tie against former Mid Wales League rivals Llandrindod Wells. The Clubs last played each other competitively in 2006. This second round fixture will be played on Satuday 30th October 2010.

Full Draw

SWALEC Bowl Round Two
(Ties to be played the weekend of 30th October, 2010

Aberaeron v Aberystwyth University
Aberavon Naval v Pyle
Abercwmboi v Llanrumney
Abergele v Dolgellau
Abertysswg v Nantyglo
Alltwen v Cwmtwrch
Amman United v Gowerton
Baglan v Neath Athletic
Bala v Rhos
Birchgrove v Vardre
Blackwood Stars v Trinant
Bridgend Sports v Treherbert
Caerau Ely v Pontycymmer
Caerleon v Caldicot
Cambrian Welfare v Glyncorrwg
Cardiff Medicals v Canton
Cefn Cribbwr v Glais
Cefn Fforest v New Tredegar
Cilfynydd v Cefn Coed
COBRA v Llandrindod Wells
Crickhowell v Talywain
Crumlin v Blaina United
Crynant v Bryncethin
Cwmbran v Cwm
Cwmgors v Porthcawl
Fall Bay v Burry Port
Ferndale v Tonyrefail
Fishguard v Cardigan
Forgeside v Blaenavon
Furnace United v Cefneithen
Hafodyrynys v Aberbeeg
Llandaff v St Albans
Llanidloes v Machynlleth
Llanhilleth v Trefil
Llangollen v Harlech
Llanybydder v Pembroke
Machen v Old Illtydians
Maesteg Celtic v Rhigos
Maesteg Quins v Tonna
Markham v Aberbargoed
Monmouth v Beaufort
Nelson v Clwb Rygbi
New Dock Stars v Nantgaredig
Newtown v Denbigh
Pantyffynon v Penygroes
Pembroke Dock Quins v Milford Haven
Pontyates v Neyland
Pontyclun v Nantymoel
Porth v Penygraig
Rhiwbina v Llantwit Major
Senghenydd v Abercarn
South Gower v Llandybie
St Josephs v Cardiff University
Tenby v Llangwm
Trebanos v Betws
Trimsaran v Penlan
Tycroes v St Davids
UWIN v Chepstow
Welshpool v Shotton Steel
Whiteheads v Rogerstone
Wrexham v Benllech
Ynysyddu v Usk
Ynysowen v Wattstown
Ystradgynlais v Abercrave

SWALEC Plate Round One
(Games to be played on weekend of 30 October, 2010)

Aberavon Quins v Aberavon Green Stars
Abertillery BG v Pill Harriers
Blaina v Ynysybwl
BP Llandarcy v Brynamman
Brecon v Nantyffyllon
Caernarfon v Bro Ffestiniog
Dowlais v Fairwater
Dunvant v Cwmllynfell
Fleur de Lys v Penallta
Garndiffaith v Abergavenny
Haverfordwest v Newcastle Emlyn
Llandeilo v Kidwelly
Llantwit Fardre v Pentyrch
Loughor v Mumbles
Mountain Ash v Abercynon
Pwllheli v Colwyn Bay
Tondu v Builth Wells

(All the remaining clubs in Divisions Two, Three and One North have received byes)

Share via
FacebookTwitter
https://www.pitchero.com/clubs