KSAC 2019/20 Presentation Awards Results

KSAC 2019/20 Presentation Awards Results

By Andrew Priest
31 March
Share via
FacebookTwitter
https://www.pitchero.com/clubs

2019/20 KSAC Awards


2019/20 Awards - These will ONLY be awarded to members who renew their annual subscriptions for the 2020/21 year.

2019/20 Annual Awards.
Junior Track Performance of the Year.
Felicity Holder

Junior Field Performance of the Year.
Hannah Telling.

Club Person of the Year.
Kate Murdoch

Alan Moreton Trophy for Cross Country.
Oliver Fearn

Most Improved Athlete Road Running.
Scott Puplett

Most improved Athlete Track or Field or Cross Country
Shana Stewardson

Junior Cross Country Athlete of the Year.
Dan Kimber

Track and Field Age Group Results 2019.
Under 11 Girls & Under 11 Boys
No Athletes Qualified due to not attending three matches.

Under 13 Girls
1st Ava Freeman
2nd Masie Law
3rd Jessica Bennett

Under 13 Boys
1st Harry Chandler
2nd Sam Telling
3rd Seth Hudson

Under 15 Girls
1st Lucy Chrzan
2nd Ellie Beynon
3rd Libby Oliver

Under 15 Boys
1st Finlay Hudson
2nd Tom Annis
3rd Soloman Adenugba

Under 17 Women
1st Ella Dew
2nd Charlotte Broadhurst

Under 17 Men
1st Ryan Bennett .
2nd Sam Annis,
3rd Ryan Parkes,

Under 20 Women
1st Jessica Surridge
2nd Georgina Knott
3rd Alannah Moore

Under 20 Men
1st Ben Voyce
2nd Dan Kimber
3rd Jack Lambert

Senior Ladies
1st Selina Topham

Senior Men
1st Ed Ingram

Masters Women
1st Kate Murdoch
2nd Emma Stewardson

Masters Men
1st Adrian James
2nd Dave Morris
3rd Mike Lambert

CROSS COUNTRY RESULTS 2019/20
UNDER 11 Girls
1st Amy Hawkes
2nd Poppy Mole
3rd Seren Hudson

UNDER 11 BOYS
1st Ozzie Beswick
2nd Edward Chandler
3rd Isaac Price

UNDER 13 GIRLS
NO ATHLETES COMPETED

UNDER 13 BOYS
1st Flynn Rushgrove
2nd Harry Chandler
3rd Sam Telling

U15 GIRLS
1st Lucy Chrzan

U15 BOYS
1st Finlay Hudson
2nd Oliver Fearn
3rd William Price

U17 WOMEN
1st Charlotte Broadhurst
2nd Shana Stewardson

U17 men
NO ATHLETES COMPETED

Senior Ladies
1nd Selina Topham
2nd Kay Fearn
3rd Melanie Annis

Senior Men
1st Dan Kimber
2nd Paul Hyde
3rd Brian Currier

Sportshall Athletics League 2019/20
Under 11 Girls
1st Poppy Mole
2nd Lucy Gibbons

Under 11 Boys
1st Ozzy Beswick
2nd Ted Freeman
3rd Edward Chandler

Under 13 Girls
1st Ava Freeman
2nd Masie Law
3rd Charley Buttress

Under 13 Boys
1st Daniel Askey

Under 15 Girls
1st Ellie Beynon
2nd Lucy Chrzan
3rd Ella Vaux- Harvey

Under 15 Boys.
1st No One Qualified

Road Race League 2019
Ladies
1st Selina Topham
2nd Debbie Moran
3rd Jenny Southall Clee

Men
1st John Amos
2nd Paul Ingram
3rd Scott Puplett

Overall League Winner Selina Topham

doc

KSAC 2019/20 Annual Awards - Age group results

28.5KB
Download
doc

KSAC 2019/20 Annual Awards - Annual Trophies

16.0KB
Download
Share via
FacebookTwitter
https://www.pitchero.com/clubs