Awards Board 2 of 5

2. Club Award Winner's


THE LEN DEAN CUP 1ST XI

DateWinner
2019E Robinson
2018A Bee
2017J Smith
2016J Beesley
2015S Bastin
2014J Beesley
2013J Beesley
2012P Toovey
2011J Beesley
2010S Bound
2009P Toovey
2008P Toovey
2007L Beesley
2006M Lyons
2005I Demain
2004I Demain
2003L Beesley
2002L Beesley
2001J Roberts
2000A Marsden
1999I Demain
1998A Marsden
1997J Hubble
1996G Graveson
1995L Beesley
1994N Foster
1993R Hickson
1992G Davies
1991N Winfield
1990K Winfield

THE LEN DEAN CUP 2nd XI

DateWinner
2019P Marsh
2018M Wareham
2017P Young
2016M Wareham
2015R MisCampbell
2014M Wareham
2013P Young
2012P Young
2011L Beesley
2010P Marsh
2009J Beesley
2008M Wareham
2007S Vessey
2006A Vessey
2005J Horn
2004B Evans
2003S Vessey
2002I Demain
2001S Vessey
2000S Vessey
1999D Stevens
1998M Keable
1997M Keable
1996M Keable
1995P Goss
1994M Keable
1993B Casemore
1992M Keable
1991R Dunn
1990L Beesley

THE DON DEAN CUP 3RD XI

DateWinner
2019M Berryman
2018A Marsh
2017S McLeman
2016M Keable
2015P Woodruff
2014G Graveson
2013T Brooks
2012T Brooks
2011P Woodruff
2010J Cockbain
2009J Hamper

THE JOHN CALDER CUP

DateWinner
2019A Marsh
2018H Sim
2017H Robinson
2016L Parker
2015L Parker
2014J King
2013J Cockbain
2012C Dale
2011J Beesley
2010J Beesley
2009M Storey
2008A Wells
2007A Wells
2006A Wells
2005J Murrell
2004M Green
2003H Bowles
2002H Bowles
2001J Hale
2000R Gaymer
1999I Demain
1998M Green & D Oldfield
1997I Demain
1996R Gaymer
1995N Parr
1994A Inchley
1993S Johnson
1992J Saville
1991S Johnson
1990J Saville
1989S Dean
1988D Westwood
1987R McDonough
1986R Dickson
1985P Tomlinson
1984J Clay
1983M Dean
1982K Brown
1981G Evans
1980R Erridge
1979N Winfield
1978A Wardle
1977J Milsom
1976N Milsom
1975R Dunn
1974R Last
1973P Baker
1972A McCann
1971A Dutton
1970T Dumpleton
1969N Proctor
1968A Chapman
1967S Proctor
1966P Dumpleton
1965R Brown
1964M Walker
1963W Sear
1962P Dean
1961D Friday
1960J Grace
1959
1958G Gregory
1957R Stevens
1956C Evans
1955T Clay
1954R Evans
1953D Bignell

THE HAROLD CUTLER OBE MEMORIAL CUP

DateWinner
2019T Armitage
2018J Shearer
2017P Barry
2016H Sim
2015A Bee
2014E Robinson
2013C Dale
2012J Cockbain
2011W Jeffrey
2010M Storey
2009T Bwerudza
2008J Beesley
2007R Miscampbell
2006A Wells
2005T Joyce
2004H Bowles
2003M Green
2002M Green
2001S Proctor
2000A Vessey
1999J Hale
1998R Middleton
1997T Lane
1996I Demain
1995S Johnson
1994A Inchley
1993S Johnson
1992S Evans
1991D Green
1990D Westwood
1989R McDonough
1988L Beesley
1987P Tomlinson
1986P Tomlinson
1985A Stevens
1984A Stevens
1983P Jeffrey
1982M Dean
1981T Erridge

THE MARY SIMS MEMORIAL CUP

DateWinner
2019E Crawley
2018S Robinson
2017A Hammond
2016J Smith
2015J Beesley
2014M Storey
2013P Woodruff
2012M Shepherd
2011L Beesley
2010P Toovey
2009M Green & M Lyons
2008A Wells
2007L Beesley
2006P Marsh
2005N Horn
2004I Demain & S Robinson
2003R Grimsdell
2002M Green & A Vessey
2001S Vessey
2000N Horn
1999M Keable
1998M Keable
1997J Hubble
1996I Demain
1995N Winfield
1994N Foster
1993G Graveson
1992G Davies
1991P Williams
1990L Beesley
1989S Proctor
1988S Proctor
1987G Saville
1986G Graveson
1985G Evans
1984G Graveson
1983S Gell
1982G Graveson
1981R Gell

THE DUMPY SALVER

DateWinner
2019P Toovey
2018M Wareham
2017M Wareham
2016J Beesley
2015M Wareham
2014P Toovey
2013S Moss
2012P Toovey
2011P Toovey
2010P Toovey
2009L Beesley
2008P Toovey
2007M Wright
2006M Lyons
2005I Demain
2004L Beesley & M Keable
2003M Keable
2002I Demain
2001J Roberts

THE THOMAS CHAPMAN MEMORIAL AWARD

DateWinner
2019J E Dean
2018A Marsden
2017P D Dean
2016C C R Bowles
2015B M Green
2014J H Seaton
2013L D Beesley
2012R Dunn
2011M J Keable
2010K J Winfield
2009G N Graveson
2008J E Waldram
2007T J Hamper
2006Mrs J C Green
2005D J Tysom
2004P G Dumpleton
2003A G Eggleton
2002D W Winfield

LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD

DateWinner
2015D W Winfield