The WCL League Fixtures are as follows
Date | First XI | Second XI | |
Week 1 | 27 April 2019 | Ledsham (h) | Church Fenton A (a) |
Week 2 | 04 May 2019 | Crossgates (a) | Thorner Mexborough A (h) |
Week 3 | 11 May 2019 | Sicklinghall (h) | Crossgates A (a) |
Week 4 | 18 May 2019 | Church Fenton (a) | Walton Park A (h) |
Week 5 | 25 May 2019 | ||
Week 6 | 01 June 2019 | Scholes (h) | Sherburn Eversley (a) |
Week 7 | 08 June 2019 | Kippax Welfare (a) | Kippax Welfare A (h) |
Week 8 | 15 June 2019 | Crompark (a) | Burton Salmon (h) |
Week 9 | 22 June 2019 | Barwick in Elmet (h) | Long Marston (a) |
Week 10 | 29 June 2019 | Church Fenton (h) | Walton Park A (a) |
Week 11 | 06 July 2019 | Sicklinghall (a) | Crossgates A (h) |
Week 12 | 13 July 2019 | Kippax Welfare (h) | Kippax Welfare A (a) |
Week 13 | 20 July 2019 | Scholes (a) | Sherburn Eversley (h) |
Week 14 | 27 July 2019 | Barwick in Elmet (a) | Long Marston (h) |
Week 15 | 03 August 2019 | Crompark (h) | Burton Salmon (a) |
Week 16 | 10 August 2019 | Rufforth (a) | Headingley Bramhope A (h) |
Week 17 | 17 August 2019 | Ledsham (a) | Church Fenton A (h) |
Week 18 | 24 August 2019 | ||
Week 19 | 31 August 2019 | Crossgates (h) | Thorner Mexborough A (a) |
Week 22 | 07 September 2019 | Rufforth (h) | Headingley Bramhope A (a) |
The Cup Matches are
Fred Fleetwood | Hare Cup | Senior Evening Cup | Reserve Evening Cup | ||
Prelim Round | Opponent | Bye | Bye | Bye | Bye |
Date | |||||
First Round | Opponent | Bye | Bye | Kippax (a) | Bye |
Date | 07 May 2019 | ||||
Second Round | Opponent | Bye | Bye | Bye | Bye |
Date | |||||
Quarter Final | Opponent | Barwick in Elmet (a) | Rufforth A (h) | Ledsham (h) | C Fenton A (h) |
Date | 23 June 2019 | 30 June 2019 | 11 June 2019 | 18 June 2019 | |
Semi Final | Opponent | C Fenton, Bilton or Kippax (a) | Kippax A (h) | (a) | Barwick A (h) |
Date | 21 July 2019 | 27 July 2019 | 09 July 2019 | 16/07/19 | |
Final | Opponent | (a) | (a) | (a) | (a) |
Date | 11 August 2019 | 11 August 2019 | 18 August 2019 | 18 August 2019 |